Blog parentingowy o dzieciach, nianiach i nauce języków obcych

Co warto omówić z nianią na początku współpracy?

PRACA NIANI

22 listopada 2021

Zastanawiasz się jakie tematy warto omówić na pierwszych spotkaniach z nianią, aby Wasza współpraca była jak najlepsza? Nie masz czasu na przygotowanie specjalnej listy co niania powinna robić, a czego raczej unikać w trakcie opieki nad Twoim dzieckiem? Poznaj listę kwestii, których uzgodnienie na początku współpracy z nianią sprawi, że ze spokojnym sumieniem pozostawisz dziecko pod jej opieką.

Czy można nauczyć dziecko języka obcego inaczej niż w szkole językowej lub na korkach?

ROZWÓJ DZIECKA

07 września 2021

Zastanawiasz się jak w przyjemny i bezstresowy sposób rozpocząć naukę języka swojego dziecka? Jedyne co przychodzi Ci do głowy to kursy językowe? Dowiedz się jak wiele innych metod nauki języka obcego dostępnych jest obecnie na wyciągnięcie ręki i jak wiele jesteś w stanie zrobić sam(-a) w zaciszu własnego domu.

Co może Cię zaskoczyć we współpracy z obcojęzyczną nianią?

PRACA NIANI

21 lipca 2021

Zatrudniając nianię obcojęzyczną często decydujesz się na współpracę z osobą pochodzącą z innego kraju, a co za tym idzie wywodzącą się z innej kultury. Zobacz jakie sytuacje mogą Cię zaskoczyć i dowiedz się jak najlepiej przeciwdziałać potencjalnym nieporozumieniom.

Jak zatrudnić nianię na umowie

PRACA NIANI

25 czerwca 2021

Jednym z pytań, które się pojawia na samym początku poszukiwania niani jest pytanie dotyczące formy zatrudnienia. Zatrudniając nianię na umowę można uzyskać dofinansowanie z budżetu państwa. Sprawdź warunki zawarcia takiej umowy, zobowiązania rodzica oraz korzyści dla każdej ze stron. Dowiedz się jak zatrudnić legalnie nianię z zagranicy.

Co zyskuje rodzina zatrudniając dwujęzyczną nianię

ROZWÓJ DZIECKA

18 czerwca 2021

Korzyści wynikające z zatrudnienia dwujęzycznej niani mogą być znacznie większe niż jedynie nauka języka obcego. Dwujęzyczna niania może bowiem stać się kolejnym oknem na świat dla Twojego dziecka. Wiele zależy od ustalonych pomiędzy rodzicami a nianią zasad oraz otwartości obu stron.

6 wskazówek jak zbudować dobrą relację z nianią

PRACA NIANI

09 czerwca 2021

Znalezienie niani jest ważnym etapem, czasami wydaje się, że najtrudniejszym, ale to nie koniec Twoich wysiłków w trosce o to, by Twoje dziecko jak najbardziej skorzystało z czasu spędzonego z nianią. To jak niania czuje się w Twojej rodzinie, jak Ty ją postrzegasz, traktujesz i mówisz do niej ma bezpośrednie przełożenie na relację niani z dzieckiem. Na co zwrócić szczególną uwagę chcąc zbudować i utrzymać dobrą relację z nianią?

Czym kierować się w wyborze dwujęzycznej niani?

PRACA NIANI

02 czerwca 2021

Obecnie coraz więcej rodziców nabiera przekonania co do korzyści wynikających z zatrudnienia dwujęzycznej niani, która oprócz zapewnienia dziecku niezbędnej opieki może stymulować jego rozwój poznawczy, ucząc je języka obcego. Warto więc rozpocząć naukę języka obcego swojego dziecka jak najwcześniej to możliwe. Rodzicom, którzy nie czują się wystarczająco komfortowo, żeby na co dzień posługiwać się językiem obcym w domu, z pomocą może przyjść dwujęzyczna niania.