Z nami łatwo znajdziesz dwujęzyczną nianię dla swojego dziecka

Język

Wybierz

Miasto

Wybierz

Wiek
16100

BEYZA

Poznań

Język 1: turecki - język ojczysty

Język 2: angielski - język obcy

Język 3: hiszpański - język obcy

Wiek: 26 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: brak

Babyden Mortel

Warszawa

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 36 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 1 rok

Baktygul

Warszawa

Język 1: angielski - język obcy

Język 2: turecki - język obcy

Wiek: 23 lata

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 2 lata

Basia

Poznań

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 23 lata

Doświadczenie w pracy z dziećmi: brak

Beata

Warszawa

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 27 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 4 lata

Beata

Poznań

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 41 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 12 lat

Begüm

Warszawa

Język 1: turecki - język ojczysty

Język 2: angielski - język obcy

Wiek: 26 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 3 lata

Benita

Warszawa

Język 1: angielski - język ojczysty

Wiek: 23 lata

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 3 lata

Beste

Warszawa

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 28 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 4 lata

Beste

Warszawa

Język 1: angielski - język obcy

Wiek: 27 lat

Doświadczenie w pracy z dziećmi: 3 lata

...

...

Co oferujemy nianiom szukającym pracy i rodzicom szukającym dwujęzycznej niani dla dziecka?

Kto może opublikować profil niani w portalu Say Nanny?

Na Portalu swoją ofertę pracy, w postaci profilu niani, może opublikować każda osoba szukająca pracy jako niania, pod warunkiem, że zna dobrze co najmniej jeden język inny niż język polski i chce się nim posługiwać w pracy. Zapraszamy nianie mówiące po angielsku, ale też po hiszpańsku, niemiecku, francusku, rosyjsku, włosku i w innych językach. Nie musisz być native speakerem danego języka, wystarczy, że przyswoiłeś(-łaś) go na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z dzieckiem. Choć tradycyjnie pracy jako niania szukają kobiety , zapraszamy też Panów do oferowania swoich usług opiekuna dzieci na Portalu. 

Co to jest profil niani i co powinien zawierać?

Profil niani to jej wizytówka, na podstawie której rodzice podejmują decyzję o nawiązaniu bądź nie kontaktu. Można potraktować go jako swoiste CV niani, które ma decydujący wpływ na to czy niania będzie mieć szansę zaprezentowania swoich umiejętności w czasie osobistego spotkania z rodzicami i bezpośredniego kontaktu z dzieckiem. Warto więc zawrzeć w profilu niani informacje, które wyróżnią Cię na tle innych niań. Może pracowałeś(-łaś) jako Au Pair w Londynie lub byłeś(-łaś) animatorem zabaw dziecięcych w hotelu na Teneryfie? Dla rodziców szukających niani władającej obcym językiem takie doświadczenia mogą być szczególnie cenne. Niecodzienną szansą, na zaprezentowanie siebie i swoich umiejętności językowych, jest nagranie krótkiego filmu wideo i zamieszczenie go w swoim profilu. Przyjęty na portalu Say Nanny sposób prezentowania informacji o nianiach sprawia, że nie musisz tracić czasu na przygotowanie własnego CV, a rodzice mogą łatwo znaleźć informacje o Tobie, które ich interesują. Szczegółowe informacje z Twojego profilu oraz nagranie dostępne będzie tylko dla rodziców zarejestrowanych w portalu. Inni użytkownicy portalu mogą zapoznać się tylko z ogólnymi informacjami o każdej niani.

Czego rodzice dowiedzą się o niani?

Rodzice szukający niani chcą wiedzieć o kandydatce na opiekunkę dla swojego dziecka możliwie dużo. Przede wszystkim interesuje ich poziom i profil wykształcenia, długość i rodzaj doświadczenia zdobytego w pracy z dziećmi w określonej kategorii wieku i jej podejście w zajmowaniu się dzieckiem. W przypadku niań oferujących swoje usługi w językach obcych ważny jest również poziom znajomości danego języka. 

  

W pełnym profilu niani na portalu Say Nanny znajdziesz wszystkie powyższe informacje. W przypadku niań będących native speakerami danego języka, dowiesz się dodatkowo z jakiego kraju pochodzą, a w przypadku pozostałych niań o ich kwalifikacjach językowych i ich najcenniejszym doświadczeniu dla nabycia biegłości w tym języku. Dodatkowo rodzice zainteresowani tym, czy i w jakim stopniu obcojęzyczna niania jest w stanie porozumieć się w języku polskim w sytuacjach związanych z opieką nad dzieckiem (np. odebranie dziecka z przedszkola lub wykonanie telefonu do lekarza), będą mogli szybko znaleźć taką informacje w profilach niań dostępnych na Portalu.  

Kto i w jaki sposób wystawia oceny nianiom?

Oceny niań prezentowane w ich profilach są wystawiane wyłącznie przez rodziców, którzy nawiązali współpracę z daną nianią za pośrednictwem portalu Say Nanny. Rodzice dokonują oceny w kilku szczegółowych kategoriach - znajomość języka obcego, kreatywność, interakcja z dzieckiem, odpowiedzialność i punktualność. 

 

Co obejmuje ocena w zakresie języka? Zależy ona od indywidualnych preferencji i oczekiwań poszczególnych rodziców wystawiających daną ocenę. Niemniej należy się spodziewać, że większość rodziców weźmie pod uwagę następujące kwestie: czy niania mówi biegle w języku obcym, czy stosuje słownictwo z frazami naturalnymi dla danego języka, czy komunikaty w tym języku dostosowuje do wieku dziecka, czy jej wymowa jest poprawna, czy ma dobry akcent. Zakres oceny będzie się różnił w zależności od tego czy niania jest native speakerem czy jest to jej drugi język, a także od poziomu znajomości języka oraz oczekiwań samych rodziców. 

 

Oceniając sposób interakcji z dzieckiem rodzice wezmą prawdopodobnie pod uwagę to, w jakim stopniu niania odpowiada na potrzeby dziecka, zarówno w kwestiach związanych bezpośrednio z opieką jak karmienie, przewijanie i higiena, jak i w tych związanych z komunikacją potrzeb emocjonalnych i intelektualnych - czy jest wrażliwa i empatyczna, czy wyznacza granice, czy podąża za dzieckiem i jego tempem rozwoju.

 

Z kolei kreatywna niania to taka z którą dziecko się nie nudzi, proponuje różnorodne zabawy i inne aktywności, potrafi zaskakiwać co chwilę czymś nowym i stworzyć coś z niczego. Jeśli niania jest kreatywna będzie potrafiła odpowiednio stymulować zainteresowania dziecka oraz jego ogólny rozwój poznawczy i emocjonalny. 

 

Oceny niań prezentowane w ich profilach są średnią oceną wyliczoną na podstawie wszystkich ocen wystawionych danej niani przez rodziców. W pełnych profilach niań prezentowane są dodatkowo oceny niań w poszczególnych kategoriach, a także opinie opisowe wystawione przez rodziców. Nianie z dobrymi ocenami to nianie godne polecenia innym rodzicom szukającym niani, czy to w pełnym wymiarze czasu, czy szukających opiekunki na weekend. Warto więc taką rekomendację wystawić, pomagając rodzicom w znalezieniu dobrych sprawdzonych niań lub informując innych o obszarach, w których niania nie spełniła oczekiwań, bądź które wymagają jeszcze dopracowania.